ADATA XPG Spectrix D60G 16GB (2X8GB) 3000 MHz DDR4 RGB Memory AX4U300038G16A-DT60
In stock
Outshine the Competition
More RGB per mm
Diamond-Cut Design
Stable, Durable and Reliable
Overclocking with Intel XMP 2.0
Programmable RGB Lighting
Compare
SKU: JC-10112022-131 Category:
Outshine the Competition
More RGB per mm
Diamond-Cut Design
Stable, Durable and Reliable
Programmable RGB Lighting
The D60G sports more RGB lighting per mm than any other memory module out there, 9,497mm to be exact. That equates to over 60% of the modules surface area.
Specification :
Model AX4U300038G16A-DT60
Memory Series XPG SPECTRIX D60G
Color Titanium Gray
Memory Type DDR4
Size 16GB
Kit Type 8GBx2
Speed 3000MHz
Latency CL16-20-20
Voltage 1.35V
Be the first to review “ADATA XPG Spectrix D60G 16GB (2X8GB) 3000 MHz DDR4 RGB Memory AX4U300038G16A-DT60”