Cooler Master MasterLiquid ML360 SUB-ZERO CPU Cooler MLZ-D36M-A19PK-12
PRODUCT NUMBER MLZ-D36M-A19PK-12
EXTERIOR COLOR Black
CPU SOCKET LGA1200
WATERBLOCK DIMENSIONS 89 x 79 x 86.7 mm / 3.5 x 3.1 x 3.4 inch
RADIATOR MATERIAL Aluminum
RADIATOR DIMENSIONS 394 x 119.6 x 27.2 mm / 15.5 x 4.7 x 1.1 inch
PUMP DIMENSIONS 57.3 x 57.3 x 92.2 mm / 2.3 x 2.3 x 3.6 inch
PUMP MTTF 198,000 Hours
PUMP NOISE LEVEL < 35 dBA
POWER CONNECTOR 4-Pin
PUMP RATED VOLTAGE 12 VDC
PUMP RATED CURRENT 1.0 A
PUMP POWER CONSUMPTION 13.8W (Max)
FAN DIMENSIONS (L X W X H) 120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch
FAN QUANTITY 3 PCS
FAN LED TYPE Non-LED
FAN SPEED 650-1900 RPM å± 10%
FAN AIRFLOW 59 CFM (Max)
FAN NOISE LEVEL 8 ‰ÛÒ 26 dBA
FAN PRESSURE 2.0 mmH䉉O (Max)
FAN LIFE EXPECTANCY 160,000 Hours
FAN POWER CONNECTOR 4-Pin (PWM)
FAN RATED VOLTAGE 12VDC
TOTAL POWER CONSUMPTION 200 W