In stock
Compare
SKU: JC-10112022-1074 Category:
CORSAIR Carbide Series SPEC-05 Mid-Tower Gaming Case ŰÓ Black
CORSAIR CV Series CV650 ŰÓ 650 Watt 80 Plus Bronze Certified PSU
Specification :
Cabinet
Case Dimensions 483mm x 199mm x 433mm
Maximum GPU Length 370mm
Maximum PSU Length 180mm
Maximum CPU Cooler Height 150mm
Case Expansion Slots 7
Case Drive Bays (x2) 3.5in (x3) 2.5in
Case Form Factor Mid-Tower
Case Windowed Acrylic
iCUE enabled No
Case Material Steel
Radiator Compatibility 120mm, 140mm, 240mm
Compatible Corsair Liquid Coolers H55, H60, H75, H80i, H90, H100i
Case Power Supply ATX (included)
Weight 4kg/8.82lbs
Case Drive Bays 3.5 2
Case Drive Bays 2.5 3
SMPS
ATX Connector 1
Adjustable Single/Multi 12V Rail No
ATX12V Version v2.31
Continuous output rated temperature C 30ĄC
Continuous power W 650 Watts
Fan bearing technology Sleeve
Fan size mm 120mm
MTBF hours 100,000 hours
Multi-GPU ready No
80 PLUS Efficiency Bronze
PSU Form Factor ATX
Zero RPM Mode No
iCUE Compatibility No
Cable Type Sleeved
Dimensions 150mm x 125mm x 86mm